Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Padly dva českolipské rekordy

Tento tradiční závod se konal v novém, krásném prostředí, které vzniklo během sedmi měsíců díky iniciativě českolipského zastupitele Jana Riedla, který dokázal oslovit městské zastupitelstvo a přesvědčit je o správnosti investice do sportu a volného času mládeže. Postupná rekonstrukce celého sportovního areálu by měla pokračovat.

Sportovní program na stadionu začal štafetami mládeže na 5x400 m, kde svádělo celkem 35 štafet velmi urputné boje.
Po vystoupení českolipských mažoretek byli asi tisícovce diváků představeni oficiální hosté, mezi nimiž byli i známí sportovci Roman Šebrle, stříbrný medailista v desetiboji na olympiádě v Sydney, Miloslava Rezková-Hübnerová, olympijská vítězka ve skoku vysokém na olympiádě v Mexiku v roce 1968 a bratři Tomáš a Jan Janků, čeští reprezentanti ve skoku vysokém.

Atletické dopoledne pokračovalo závody jednotlivých disciplin, při nichž byli diváci svědky kvalitních výkonů, mj. dvou českolipských rekordů v běhu žen. Obou docílila běžkyně Lucie Chourová - při běhu na 100 m, kde doběhla na druhém místě v čase 12,24 a v běhu na 300 m, kde obsadila s časem 41,94 s třetí místo .

Podrobnější výsledky ve sportovní rubrice.