Dorost úspěšný opět jen z poloviny

Dorostenci se ani ne po týdnu vydali na dlouhý výlet do Plzně, aby zde vyzvali silnější Vary a nováčka soutěže Lovosice. Z minulého víkendu se nebylo od čeho odrážet, neboť statistiky nebyly příznivé.

FBC PD Dědek Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary: 4:7 (1:4; 2:1; 1:2)

Úvodní pětiminutovka byla tradičně opatrná a týmy se zprvu „očuchávaly“. Přesto se Česká Lípa dostala do několika šancí, jež však nedokázala proměnit a to bylo právě tím prokletím v tomto zápase. Karlovy Vary své šance zúročily, vstřelily dva rychlé góly a nastal problém. Ten se rozhodl řešit kapitán Radek Matějíček, když proměnil trestné střílení. Morálka tým byla však záhy podkopnuta – Karlovarští opět unikli o dva góly napřed. A co hůř, ke konci třetiny odskočily na rozdíl tří branek.

Druhá třetina přinesla jisté oživení ze strany České Lípy. Rychlé dva kontaktní góly obstaralo duo Matějíček – Kněžour. Srdce brankáře Chyny zaplesalo, když si u třetího gólů připsal již svou druhou asistenci v tomto zápase. Stav před rozhodující třetinou byl tedy 3:5.

Neminula ani první minuta a Radek Matějíček vstřelil svůj třetí gól. Šance nyní byly téměř vyrovnané. Karlovy Vary musely celých 10 minut čelit náporu českolipských florbalistů. Střelecká forma se žel bohu nedostavila, a proto se v tomto zápase stal jediným skórujícím útokem ten první. Vary v závěru daly dva góly z brejků a prolomily tak veškerý nápor.

Úkol teď zněl jasně – porazit Lovosice.

ASK Lovosice LFP – FBC PD Dědek Česká Lípa: 3:8 (1:3; 2:0; 0:5)

V první třetině se konečně ze střeleckého spánku probudil druhý útok a po několika rychlých přihrávkách vstřelil gól Honza Spilka. Přestože Lovosice téměř nedržely míček na svých holích, podařilo se jim v 11 minutě skórovat. Dorostenci si ale nechtěli připustit prohru. Před pauzou se prosadil Vojta Matějíček a Honza Moravec. Na světelné tabuli blikal slibný stav 1:3.

Druhá třetina, se oproti minulému zápasu, moc nevyvedla. Všechny střely lítaly těsně kolem lovosického brankáře. Lovosice byly aktivnější a nebezpečnější. Za Chynova záda poslaly dva míčky a rázem bylo vyrovnáno. Jak už to často bývá, třetí třetina měla opět rozhodnout o vítězi.

Českolipští vlítli na Lovosice zostra. V prvním střídání nasázeli tři góly a bylo víceméně rozhodnuto. Po zbytek zápasu kontrolovali hru a dalšími góly přispěl Kněžour (ano, který opět nastřílel hattrick). Na konečných 3:8 upravil Dan Galek.

Dlouhá cesta do Plzně tedy nebyla marná. Do příštího derby s Libercem je od čeho se odrazit. V záloze mají dorostenci ještě nový pokřik, jenž by se mohl rovnat s leckterými bojovými pokřiky novozélandských ragbistů. Jeho znění jistě brzy naleznete na FB stránkách fbcéčka.

Sestava: Chyna, Zita – Nguyen, Jiránek, Spilka, Galek, Matějíčkové, Kněžour, Moravec, Pečený, Drahozal, Fišer, Kacafírek, Kubelka, Fojt