Hudební tipy září

Verze pro tisk |

Dasha a Pajky Pajk Quintet
Jedna z našich nejobsazovanějších muzikálových zpěvaček a hereček, držitelka Ceny Thálie vystoupí s koncertním programem, během něhož zazní zpěvaččiny autorské skladby i oblíbené převzaté písně všech žánrů od popu přes funk, soul až k muzikálovým melodiím.
10. 9., KD Crystal

Chantal Poullain a Štěpán Markovič Trio
Hluboko posazený charismatický hlas, smyslná francouzština, atmosféra sladké Francie a jazzová kapela pod vedením nejvýraznějšího českého jazzmana. Chantal zazpívá svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. 
18. 9., Jiráskovo divadlo

Albert Vila Trio 
Přední španělský kytarista přiveze hudbu se silnými kompozicemi, tématy i harmonií, a také úžasnou improvizací všech zúčastněných hráčů. Na českých koncertech jej doprovází elitní česká rytmická sekce – bubeník Martin Novák a kontrabasista Petr Dvorský.
19. 9., U bílýho černocha

Vlasta Redl a kapela
Osobitý svéráz české muziky, autor mnoha zlidovělých písniček, Moravský Mozart, Folkař, který je folku nevěrný s rockem, Rocker, který je rocku nevěrný s folklórem, Ten, jemuž by mohli předskakovat Stouni přijede do České Lípy s kompletní kapelou a novým koncertním programem, ve kterém představí i písně z připravovaného alba.
20. 9., KD Crystal

Troy Redfern & The Bladderstones
Waleský bluesrockový kytarista a zpěvák je vášnivým, spontánním, intenzivním a rázným hudebníkem s dynamickými písněmi a špinavým psychedelickým blues. V Čechách jej budete moci slyšet s předním českým bluesovým triem.
20. 9., U bílýho černocha

LÍPA MUSICA 

Severáček
Krásné dětské hlasy, vysoká umělecká úroveň a především úsměv a radost ze zpěvu, tím vším už více jak padesát let obdarovává své posluchače doma i za hranicemi liberecký dětský sbor ZUŠ. Na koncertě zazní kromě Dvořáka, Brahmse či Ebena také světová premiéra soudobé skladby Petra Koronthályho Magnifi Cat. Kdo nestihne Severáček v rámci zahajovacího koncertu The King's Singers v Hejnicích, může se svézt autobusem do Žitavy.
20. 9, 19:00, Žitava, Johanniskirche, svoz autobusem

Purgatio
Festivalu známé tváře, Martin Prokeš a Marek Šulc, tvoří pěvecké duo Kchun. Jejich program Purgatio, očištění, vychází z Božské komedie Dante Alighieriho. Na koncertě uslyšíte nejen zpěv obou, ale také živý recitál z Písma i Danteho díla v podání člena činohry Národního divadla Igora Orozoviče. Chybět nebudou ani živě vytvářené sugestivní kresby malíře Atily Vöröse uváděné do pohybu videoartem Rudolfa Živce. Pokud vše dopadne, v rámci večera se pokřtí i debutová deska dua Kchun.
29. 9, 19:00, Česká Lípa, klášterní bazilika Všech svatých

Pan orchestr / svatováclavský koncert
Ukrajinský rodák Alexander Hrustevich je jedním z nejlepších hráčů na knoflíkový akordeon (bajan) na světě a vystupuje v zemích celého kontinentu. Jeho hra je dechberoucí, dokáže totiž zahrát nejsložitější kompozice určené původně pro housle či klavír s orchestrem, jakými jsou například Čajkovského koncert pro housle a orchestr nebo Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho, takovým způsobem, že zvukový výsledek dokonale imituje nejen sólový nástroj, ale i celý orchestr.
28. 9, 19:00, Česká Lípa, kostel Mistra Jana Husa

Špačci ve fraku
Příkladnou ukázkou pravé české muzikantské rodiny je rodina uměleckého garanta festivalu Josefa Špačka. Všichni jeho sourozenci ovládají hru na klavír a další nástroje, otec je violoncellistou České filharmonie. Setkání s rodinou Špačků bude nejen hudebním svátkem, ale i naplněním, které dokáže zprostředkovat rodina, jako jedna z nejzákladnějších a nejvyšších společenských hodnot zároveň. Koncert bude doprovozen čtením z knihy maminky Evy Špačkové Špačci ve fraku.
30. 9, 19:00, Teplice, Bartholomeus Gallery & Café, svoz autobusem

Nahoru