F.A.Zole přehrály Turnov

Českolipští futsalisté F.A.Zole přivítali v pátek 18. října ve čtvrtém kole 2. ligy – západ FC Dalmach Turnov, celý zápas kontrolovali hru a zaslouženě získali tři body.

Trenér domácích Černín nasadil do utkání tuto sestavu: Chadraba – Havlásek, Vodrážka, Kočí, Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Souček, Válek, Burian. Začátek zapasu nepřinesl mnoho dramatických situací a na první branku se čekalo až do 8. minuty. Chadraba dlouhým výhozem našel uprostřed hřiště Vojtu Brože, ten potáhl míč po levé straně a přesně umístěnou střelou poslal F.A.Zole do vedení. V 19. minutě Turnov kombinací vyzrál na obranu domácích a Pařízek do značně odkryté branky vyrovnal. V úvodu sezóny se však domácí mohou spolehnout na výbornou střeleckou formu Honzy Havláska. Když hosté nasbírali pět akumulovaných faulů, po dalším nedovoleném zákroku se k penaltě postavil právě Havlásek a nekompromisní ranou skóroval a stanovil poločasový výsledek 2:1.

Hned na začátku druhé půle se blýskl opět Havlásek, když po přihrávce Zdeňka Brože za obranu strefil mezeru mezi nohama turnovského brankáře. Dalmach Turnov tradičně nepatřil mezi oblíbené soupeře F.A.Zolí a českolipský tým dlouho nevěděl, jak na něj hrát, avšak zdá se, že v posledních zápasech se karta obrací. Domácí s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Turnov se ke konci pokoušel o power play, avšak zároveň sbíral jeden faul za druhým a opět došlo na penaltu. K míči se postavil Havlásek, hezkou ranou zkompletoval hattrick, a protože běžela již 39. minuta, prakticky rozhodl o tom, že tři body zůstanou v České Lípě. Na tom nic nezměnilo ani snížení Hurta na 2:4, když střelu po zemi ze střední vzdálenosti šťastně umístil mezi několika bránícími hráči domácích.

F.A.Zole tedy vyhrály potřetí v řadě a v tabulce jim patří třetí místo za Mělníkem a Ústím nad Labem. V příštím kole je čeká krajské derby se Slavií TU Liberec a poté domácí zápas s Arsenalem Benešov. Ten se odehraje v pátek 1. listopadu od 20.30 ve Sportovní hale v České Lípě.