Česká Lípa vyhrála nad Mšenem

V jedenáctém kole KP U19 přivítala Česká Lípa na svém hřišti jablonecké Mšeno. Roli favorita začal Arsenal plnit ve 26. minutě, kdy se trefil Adam Reichelt. O dvě minuty později ale z přímého kopu srovnal hostující Petr Janovský. O tom, že tři body nakonec zůstaly u Ploučnice, rozhodl v posledních sekvencích zápasu Tomáš Karlík.

V úvodu utkání byli aktivnější domácí, ale Tomíček mířil nad a po přihrávce Karlíka zakončil těsně vedle Urban. Ve 12. minutě zabrnkal na nervy svým spoluhráčům brankář Beneš, jehož nedůrazný výkop ovšem dvojice Jirků – To Tuan potrestat nedokázala. Pak dal dvakrát o sobě vědět Mígl. V prvním případě jeho střelu zneškodnil Balatka, poté po jeho nabídce neuspěl Berounský.
Hosté se ke slovu dostali zásluhou Hurycha, s jehož pokusem neměl Beneš sebemenší problémy. Ve 26. minutě se už skóre měnilo, Urban byl dostatečně důrazný a jeho akci dokončil Adam Reichelt – 1:0. Z vedení se ovšem hostitelé neradovali dlouho, neboť Petr Janovský vzápětí z trestného kopu vyrovnal – 1:1. Druhému gólu byli Českolipští blízko po centru Karlíka, ale Mígl rozezvučel pouze břevno.

Začátek druhé půle patřil Mšenu, Svoboda vybídl ke skórování Janovského, pro jehož úmysl neměl Beneš pochopení. Vedoucí branku měl na kopačce Reichelt, ale v tutové šanci selhal a nechal vyniknout gólmana Balatku. Zaváhání českolipského hráče mohl potrestat Janovský, ovšem fotbalová branka byla pro něj příliš malá.
Pět minut před koncem měl další obrovskou příležitost Reichelt, jenž se ani tentokrát netrefil a vzápětí neuspěl ani dorážející Ráž. Už se zdálo, že si oba týmy rozdělí po bodu, avšak v posledních vteřinách zápasu vzal odpovědnost na sebe Tomáš Karlík, který České Lípě vystřelil všechny tři body – 2:1.

Jakub Poláček (kapitán České Lípy): „Věděli jsme už před zápasem, že to bude těžké utkání. Měli tam nějaké hráče, kteří mají střídavé starty z Jablonce, a to se taky při hře projevilo. Dost jsme to ale Mšenu usnadnili tím, že jsme si mysleli, že to půjde samo. Málo jsme běhali, balóny se od nás zase odrážely jak od zdi a opět jsme neproměnili naše šance. Ke konci jsme to dost otevírali a chvíli hráli na tři obránce, protože jsme doma nechtěli ztratit body. Soupeř tak zákonitě chodil do brejků, ale naštěstí svoje pološance neproměnil. Naopak my jsme v nastavení s velkým štěstím dali druhý gól. Určitě jsme spokojeni se třemi body, ale s výkonem rozhodně spokojeni být nemůžeme.

ARSENAL Česká Lípa – FK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou 2:1 (1:1)

Branky: 26. Reichelt, 91. Karlík – 28. Janovský. Rozhodčí: Hamada - Havel, Švec M. ŽK: 0:4 (Svoboda, Jirků, Matoušek, Hurych). Diváci: 30.

Česká Lípa: Beneš – Urban (55. Ladra), Poláček, Ráž, Tomíček - Karlík, Brož, Kašpar, Mígl - Berounský (70. Ješeta), Reichelt. Trenér: Roman Ladra.

Mšeno: Balatka – Bradel, Hušek, Pánek, Stracke - Svoboda (70. Dresler), Hurych, Matoušek, Jirků - To Tuan (76. Raim), Janovský. Trenér: Miroslav Braniš.