Česká Lípa a Mimoň proti sobě

Okresní derby, které se odehrálo v rámci 8. kola krajského přeboru, svedlo proti sobě týmy České Lípy a Mimoně.

Ještě čtvrthodiny před koncem svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav, o tom, že všechny tři body nakonec zůstanou u Ploučnice, rozhodli dvěma trefami Půlpán a Válek.

Utkání bylo pikantní pro trenéra Mimoně Bohuslava Najmana, který v českolipském klubu ještě nedávno působil v roli hlavního trenéra B-týmu. Byli to právě jeho svěřenci, kteří zaknihovali první střelecký pokus. Po přihrávce Švehly pálil Hanoušek do míst, kde stál pozorný brankář Mečíř. Vzápětí běžel sám na Michálka Šlechta, ale vhodný okamžik ke střele, nebo přihrávce prováhal.

Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější, na malém vápně se ocitl Burian, jenže v záklonu Michálkovu klec přestřelil. Poté vybídl Šlechta ke skórování Klimenta, který rovněž netrefil zařízení. To se povedlo až ve 34. minutě Martinu Šlechtovi, který svůj únik zakončil gólově – 1:0. Do kabin tak odcházeli spokojenější hostitelé, kteří měli jednobrankový náskok v zádech.

Začátek druhé půle ovšem patřil hostům, českolipská obrana nepokryla Martina Hanouška, který střelou z pravé strany překonal Mečíře – 1:1. Identický hráč měl pak ještě jednu možnost, tentokrát ale mířil vedle. Rozhodující okamžik celého střetnutí se zrodil v 76. minutě, po Šlechtově centru a následném pokusu jednoho z domácích hráčů Michálek balón vyrazil, ale na dorážku Lukáše Půlpána už nestačil – 2:1.

O dvě minuty později bylo na Městském stadionu ještě veseleji, Šlechta v samostatném úniku sice trefil tyč, ale odražený míč vrátil za brankovou čáru Martin Válek – 3:1. V závěru duelu se na hřišti přiostřilo a rozhodčí Milner rozdal několik žlutých karet. Česká Lípa tak odčinila předchozí zaváhání v Bozkově, když Mimoň zdolala 3:1.

Jiří Ješeta (trenér České Lípy): „Zápas se mi hodnotí těžko, protože v prvním poločase jsme měli zase šance minimálně na tři góly, ale nakonec z toho bylo vedení „pouze“ 1:0. Do druhé půle jsme vstoupili hodně špatně, Mimoň nás přehrávala a zaslouženě vyrovnala. Možná bychom byli spokojeni i s bodem, kluci ale nakonec ještě zabojovali a strhli zápas na svou stranou.“

Bohuslav Najman (trenér Mimoně): „Soupeř byl o dva góly lepší. Poté, co jsme vyrovnali na 1:1, jsme měli mírnou převahu, ale bohužel nic jsme z ní nevytěžili. Pak jsme udělali dvě trestuhodné chyby, které soupeř potrestal, a tím pádem jsme nemohli pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk.“

ARSENAL Česká Lípa – Mimoň 3:1 (1:0)

Branky: 34. Šlechta, 76. Půlpán, 78. Válek - 49. Hanoušek. Rozhodčí: Milner - Rais, Hnětynka. ŽK: Brož, Mígl, Horák - Foubík, Hanoušek, Eichler, Špaček. Diváci: 160.

Česká Lípa: Mečíř - Pohorský (65. Mígl), Rataj, Müller, Půlpán - Kliment (88. Čvančara), Horák, Válek, Mitáč - Šlechta, Burian (55. Brož). Trenér: Ješeta.

Mimoň: Michálek - Mikloda (80. Říha), Krejčík, Eichler - Matušek, Foubík, Šiška (46. Votápek), Sutr, Špaček - Hanoušek, Švehla (76. Kolda). Trenér: Najman

Text: Michal Šandor, foto: Marek Plaček