Muži FBC smetli z domácí palubovky Pelhřimov a jsou první!

Florbalisté České Lípy navázali na výhru v úvodním kole v 1. lize mužů, deklasovali doma Pelhřimov poměrem 10:1 a díky nejlepšímu skóre se po dvou kolech dostali do čela prvoligové tabulky.

Přínos nemilosrdné nakládačky z dílny českolipské mašinérie rozpumpoval Jakub Novák, který vsítil ve druhé minutě úvodní branku zápasu. Minutu před ním se dokonce blýskl i talentovaný mladík Drahoslav Pastor, který rozezvonil. Dvacet vteřin po úvodní trefě mířil na trestnou lavici pykat obránce domácích Štěpán Slaný. Českolipské Brzdy ale své početní oslabení přežily, a to dokonce se ctí, neboť si gólovou příležitost připsal Martin Jeřábek a posléze se prosadil David Marhan (za asistence právě Martina Jeřábka). Svůj galavečer pak načal prvním zásahem Milan Tichý, ten po samostatné akci středem hřiště nekompromisně zvyšoval již na 3:0 a průběh utkání začal nápadně připomínat loňský duel s Pelhřimovem, ve kterém si Spartak odvezl výprask v podobě výsledku 8:0.

Ve druhé třetině aktivita České Lípy výrazně polevila a plná hala mohla sledovat vyrovnanou třetinu, kterou i tak vyhráli domácí. Přečíslení Vnuka využil Procházka a z křídla prostřelil Venkrbce, 4:0. O minutu déle přišla i chvíle hostů – zbytečně ztracený míček na útočné půlce České Lípy znamenal rychlý brejk, rozebrání obrany a střela do prázdné branky, 4:1. Uklidnění a definitivní K.O. dostal Pelhřimov z hole Tichého, který téměř identickou akcí středem hřiště zvýšil na 5:1.

Poslední třetina již probíhala ve znamení jasné režie České Lípy, ihned po příchodu z kabin se trefil z výjezdu Motejzík, jeho tečovaná střela prošla až do Venkrbcovy branky. Deset minut před koncem poslal Jirsa míček za pelhřimovskou obranu, který si doběhl Bezouška a nekompromisně zvýšil precizním blafákem na 7:1. Poslední dvě minuty zápasu si pak Spartak asi za rámeček nedá, nejprve se dvakrát z dálky prosadil Tichý a zkompletoval a poté i vylepšil svůj hattrick a pár vteřin před koncem ještě zvesela zacinkala týmová kasička, Bezouška z dorážky trefil nepopulární desítku a uzavřel tak brankový účet celého utkání.

Komentář trenéra: I přes nevyrovnané pasáže v naší hře jsme rádi, že jsme soupeři v úvodu rychle odskočili a mohli tak pošetřit síly na další utkání. V sobotu nás čeká derby v Ústí, kde chceme potvrdit úvodní dvě výhry. Začíná se nám postupně uzdravovat celý kádr, tak doufám, že do Ústí pojedeme již v plné sestavě.

Branky (asistence): 03:32 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 05:42 David Marhan (Martin Jeřábek), 12:44 Milan Tichý, 26:26 Petr Procházka (Radovan Vnuk), 34:48 Milan Tichý, 40:57 Štěpán Motejzík (David Marhan), 51:06 Radek Bezouška (Jakub Jirsa), 58:09 Milan Tichý (Martin Jeřábek), 59:10 Milan Tichý, 59:41 Radek Bezouška (Jakub Jirsa)

Diváci: 250

Sestava: Ponomarev, Knol – Slaný, Tichý, Vnuk, Šebera – Mlejnek, Jeřábek, Bezouška, Procházka, Jirsa, Marhan, Novák, Pastor, Motejzík

Trenéři: Pazdera, Stožický

Náhledové foto: Petr Merlíček (více fotografií naleznete zde).