Kopřivnice odjela s debaklem

Páté ligové kolo nepřineslo pro Českou Lípu žádné komplikace, na domácím hřišti hostilo Kopřivnici a připravila si pro ni hostinu o více chodech. FBC nakonec nastřílel jedenáct branek a ukázal svoji slušnou střeleckou formu před těžkým zápasem ve Svitavách.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBC Vikings Kopřivnice 11:2 (2:1, 5:1, 4:0)

Hosté, i přes vysoký výsledek, do utkání nevstoupili vůbec špatně, po celý zápas bez problémů zvládali tempo České Lípy a několikrát jim nepříjemně zavařili. Názorná ukázka se konala již ve druhé minutě, kostrbatou rozehru FBC trestal Matúš po akci Vávry, 0:1. Na otočení stavu si muselo 253 diváků počkat do deváté minuty, nejprve se prosadil sváteční střelec Marhan, svoji střelu od mantinelu poslal přesně do růžku Pinďákovy branky a po něm se ukázala i nová posila FBC: Lukáš Studený si seběhl na přesnou přihrávku Pastora do brankoviště a bez problémů poslal Lípu do vedení, 2:1. Česká Lípa se pak do konce třetiny dostala do několika zajímavých šancí, vždy ale skončily na bývalém extraligovém Pinďákovi, který zatím odolával v brance Vikingů.

Druhá část byla již plně v režii českolipského týmu, na 3:1 zvýšil krásnou střelou z křídla Jirsa, po něm se měly Brzdy možnost ukázat i v přesilové hře, ke které se dostaly po dvou zápasech. Ta měla tradiční scénář, z neúprosného přesilovkového zámku osvobodil Kopřivnici Tichý, ten do zápasů naskakoval jen v početních výhodách, 4:1. O pár minut déle přišla již tradiční souhra, Vnuk zatáhl míček po mantinelu a přesně našel u tyčky Mlejnka, který se úspěšně zabydluje na nové pozici pravého křídla. Prostor v utkání dostali i mladíci, Pastor se uvedl asistencí, Šebera pak svojí premiérovou brankou zvyšoval na 6:1 a Kopřivnice již tušila, že tři body se do Slezska určitě nedostanou. Šanci na kosmetickou úpravu měli Vikingové v polovině utkání, Slaný přecenil své nerozhýbané koleno a musel hasit až ukázkovou kravatou, za kterou si odpykal dvě minuty na trestné lavici. Z trestu však kopřivničtí neukrojili ani vteřinu, Lípa nadějné pokusy zablokovala, zbytek střel se vešlo do sítě nad brankou, ke slovu se tak dostal opět FBC, Lukáš Mlejnek a jeho střela tahem, 7:1. Nakonec se však prosadili i hosté, od mantinelu procedil mezi Knolovy „betony“ míček Rebroš.

Poslední část byla již plně v režii domácích a ve znamení hattricků, k němu se dostřílel nejprve Studený, z křídla nechytatelně zvýšil na 8:2 a o pár minut déle se dostal až před Pinďáka a rychlým blafákem zvýšil už na 9:2. Do jeho hattrickové oslavy se trochu nešťastně nachomýtl i hostující Nehera, který byl proto dost přísně vyloučen za hrubost. Desítku, která visela ve vzduchu, sestřelil Motejzík, týmová kasička tak zacinkala opět štěstím. V poslední minutě kapitán Mlejnek uzavřel hattrick a i konečné skóre – 11:2.

Česká Lípa si tak v poklidném tempu připsala další tři body do prvoligové tabulky a další možností bude sobotní utkání ve Svitavách, zde to však FBC nebude mít jednoduché, svitavští se zatím drží na třetí pozici a se ziskem osmi bodů jsou zatím největším překvapením soutěže. „Výsledek povedený, hra už o něco méně, bylo to jistě ovlivněno osobní obranou Kopřivnice, kterou nehrála vůbec špatně. Potřebuji pár tréninků k sehrání, nicméně jsme samozřejmě rád za tři branky, i když proti týmu z konce tabulky. Teď na to hlavně musíme navázat v těch těžších zápasech, které nás čekají. Výborná byla také kulisa, opět se potvrdila pověst, že Česká Lípa má skvělé fanoušky,“ zhodnotila utkání nová českolipská posila Studený. „Se spoluhráči to bylo bez problémů, dost jich znám z Floorball Games či z Boleslavi, jen budu muset trochu potrénovat v posilovně,“  naráží Studený na fyzické parametry některých nových spoluhráčů.

Branky (asistence): 09:02 David Marhan (Martin Jeřábek), 09:56 Lukáš Studený (Drahoslav Pastor), 21:52 Jakub Jirsa (Lukáš Mlejnek), 25:44 Milan Tichý (Petr Procházka), 27:01 Lukáš Mlejnek (Radovan Vnuk), 29:21 Marek Šebera, 34:27 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa), 47:47 Lukáš Studený, 56:25 Lukáš Studený, 58:02 Štěpán Motejzík (Milan Tichý), 59:20 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa) – 01:20 Zdeněk Matúš (Lukáš Vávra), 36:05 Daniel Rebroš (Petr Podlezl)

Diváci: 253

Sestava: Knol, Ponomarev – Slaný, Pastor, Vnuk, Šebera, Motejzík, Gembec, Tichý – Studený, Merlíček, Novák, Mlejnek, Jirsa, Bezouška, Marhan, Jeřábek, Procházka

Trenéři: Stožický, Pazdera