Divadelní tipy září

Verze pro tisk |

S tvojí dcerou ne
Petr Nárožný a Naďa Konvalinková v české komedii Antonína Procházky plné krkolomných situací a trapasů. Chcete-li vidět, kterak mistr Nárožný posouvá průměrnou bulvární komedii o žebříček výš, pak neváhejte. 
16. 9., novoborské divadlo

Vandráci Vagamundos na cestě Střední Amerikou
Herci Pavel Liška, Honza Révai a kameraman Hynek Bernard tři měsíce vandrovali po Střední Americe. Vybavili se kamerami, foťáky a dronem a poznávali místní kulturu od Panamy po Mexiko, indiánské legendy a především zažívali nečekané. Pokud znáte populární cestovatelský zábavný pořad z televizních obrazovek, vězte, že přednáška dvojice herců nabídne mnohem víc.
22. 9., KD Crystal

Do kalhot!
Českokamenický herec Jaroslav Střelka patří k živoucím legendám regionálního ochotnického divadla. V jeho nejúspěšnější inscenaci, oneman show Zahraj ty ejsíky, před několika lety vzpomínal, jak mu vinylová deska a kytara ovlivnila život. Nyní přichází s novou hrou, v níž jsou katalyzátorem dění kalhoty. Příběh tří generací jedné rodiny a doby, kdy džíny ovlivňovaly životy lidí.
25. 9., novoborské divadlo

Božská Sarah
Silnou a působivou hrou Johna Murrella v režii Alice Nellis si herecká legenda Iva Janžurová splnila dlouholetý profesní sen. Komorní komediálně laděná hra o několika dnech na sklonku života herečky Sarah Bernhardt, legendy francouzského divadla přelomu 19. a 20. století, ve společnosti jediného muže, oddaného tajemníka v podání Igora Orozoviče, či Kryštofa Hádka, přináší křehký divadelní zážitek.
26. 9., Jiráskovo divadlo


 

Nahoru